728 x 90

Дівчатка краще. Рада директорів Tesla знайшла заміну Ілону Маску

 Робін Денхолм замінила Ілона Маска на посаді голови ради директорів Tesla

Автовиробник Tesla обрав нового главу ради директорів компанії. Посаду Ілона Маска зайняла колишній топ-менеджер Toyota в Австралії Робін Денхолм.

Через місяць після рішення Комісії з цінних паперів і бірж США усунути Ілона Маска з посади голови ради директорів Tesla, компанія обрала нового керівника на цей пост, передає Fortune.

Пост засновника Tesla і SpaceX тепер займає 55-річна австралійка Робін Денхолм, яка знаходиться в раді директорів Tesla з 2014-го.

Сам Ілон схвально відгукується про нового керівника і говорить, що вона зробила великий внесок в Tesla за останні роки і допомогла компанії стати прибутковою.

"Робін має великий досвід роботи як у сфері технологій, так і в автопромисловій галузі... Я чекаю з нетерпінням на більш тісну співпрацю з Робін в період, коли ми прискорюємо розвиток стійкої енергетики", — сказав Маск.

Чому це сталось?

Раніше НВ писало, що Комісія з цінних паперів і бірж США звинуватила CEO Tesla в шахрайстві, угледівши в його твіті спроби маніпуляції курсом акцій компанії, і відсторонила Ілона Маска з посади голови ради директорів на три роки.

Каменем спотикання став твіт Маска в серпні 2018 го, де він заявив, що хоче зробити Tesla приватною компанією і готовий викупити її акції по $420 за штуку (дорожче ринкової ціни). Однак, пізніше з’явилася інформація, що Ілон зманіпулював інформацією про інвесторів, які нібито забезпечать цю угоду, і привів у сум’яття весь ринок цінних паперів.

Проте, засновник Tesla та SpaceX збувся, як то кажуть, легким переляком, адже Комісія дозволила йому залишитися керівником керівником Tesla і лише зобов’язала виплатити штраф в $20 млн (що не надто вдарить по кишені підприємця зі статком понад $20 млрд).

Хто став головою ради директорів?

Згідно зі звітом The Wall Street Journal, новообрана голова Робін Денхолм не пов’язана з Маском так близько, як інші директори і, потенційно, може більш тверезо оцінювати неоднозначні рішення авторитетного мільярдера.

Раніше, Денхолм обіймала посаду фінансового директора в австралійському телекомунікаційному гіганті Telstra.

До Tesla вона також була керівником у не менш відомій автомобільній компанії — Toyota, у каліфорнійському виробнику програмного і апаратного забезпечення Sun Microsystems, а також в Juniper Networks — підприємстві, що спеціалізується на виробництві телекомунікацій.

"Я вірю в цю компанію, я вірю в її місію і я хочу допомогти Ілону і команді Tesla досягти постійних доходів і забезпечити довгострокову вартість акцій", — прокоментувала Робін у прес-релізі.

Як це відіб’ється на Tesla?

Звільнення Ілона Маска не повинно суттєво вплинути на безпосередню діяльність Tesla, оскільки він все одно залишиться біля керма компанії.

Зниження вартості Model 3 до $45 тис. і вихід на графік 5 тис. машин на тиждень не тільки допомогли компанії вийти з довгострокової кризи, але і знову привернули масового споживача до цієї марки.

У мережі писали, що Tesla вже виробила близько 100 тис. Model 3, і ще більше 350 тис. покупців чекають на свої машини. На початку 2018 року компанія повинна презентувати новий "бюджетний" електрокроссовер Model Y, ціна на базову версію якого буде починатися від $45 тис. Не варто забувати і про державні субсидії в США, які помітно знижують вартість електрокара.

C такою ціною і параметрами, в Tesla очікують справжній ажіотаж на нові Model Y, і кажуть, що аудиторія буде запитувати від 500 тис. до 1 млн автомобілів на рік.

Підтвердженням правоти Ілона Маска також стало те, що після всіх скандалів і проблем з поставками автомобілів, третій квартал 2018-го, нарешті, став прибутковим для компанії і виробник електрокарів зміг заробити $312 млн за останні три місяці.

Впливові жінки в техноіндустріі

Незважаючи на те, що Робін Денхолм була тільки другою жінкою з 9 представників ради директорів Tesla, призначення її топ-менеджером компанії не є винятком для техносфери.

У 2002-му економіст і бізнесвумен стала віце-президентом Google, а в 2008-му — операційним директором Facebook.

Одними з найбільш відомих жінок в цій сфері є Сьюзен Войжітскі — генеральний директор "YouTube", Марісса Енн Майер — колишній президент і головний виконавчий директор компанії "Yahoo!", а також Джіні Рометті — голова ради директорів, президент і генеральний директор компанії IBM.

  • Читайте також: Mazda відкликає більше 600 тисяч дизельних автомобілів

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100₴ Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/techno/innovations/divchatka-krashche-rada-direktoriv-tesla-znajshov-zaminu-ilonu-masku-2505926.html”

Актуально

Резонанс

Теги