728 x 90

Грицак: Містифікація легітимності "виборів" в ОРДЛО дуже потрібна для "п’ятої колони" Росії в Україні

Грицак: Усе частіше ми чуємо голоси проросійських політиків: "Нашим людям потрібен наш світ" (читай: "Нашим кремлівським господарям потрібен їхній "русский мир")

Так звані вибори на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, за задумом РФ, мають дати підстави закликати до переговорів із новими ватажками терористів "ДНР" і "ЛНР". Про це на брифінгу 9 листопада сказав голова Служби безпеки України Василь Грицак, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Містифікація легітимності "виборів" в ОРДЛО дуже потрібна для внутрішньої "п’ятої колони" Росії, яка сьогодні діє в Україні. Багато громадських організацій, які працюють у межах закону (а закон, я переконаний, недостатньо жорсткий щодо діяльності таких утворень, які працюють в інтересах країни-агресора), продовжують функціонувати в Україні. Усе частіше ми чуємо голоси проросійських політиків: "Нашим людям потрібен наш світ" (читай: "Нашим кремлівським господарям потрібен їхній "русский мир"). За задумом Кремля, псевдовибори мають стати підставою для його агентів впливу в Україні вимагати від української влади сісти за стіл переговорів з обраними нібито на вільному волевиявленні представниками терористичних організацій", – сказав Грицак.

Голова СБУ додав, що відомство отримало дані про заготовлені результати "виборів" на Донбасі. За інформацією СБУ, ватажком бойовиків "ДНР" має стати Денис Пушилін, лідером терористичної організації "ЛНР" – Леонід Пасічник.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Україна наполягає, що вибори на не підконтрольній Києву частині Донецької та Луганської областей мають відбуватися за українським законодавством, після виведення російських військових і озброєння, а також взяття під контроль українською стороною свого кордону, в іншому разі їх буде визнано грубим порушенням Мінських угод. Із цими умовами не погоджуються сепаратисти і Росія, вимагаючи у передусім амністії для бойовиків.

Після вбивства в окупованому Донецьку ватажка "ДНР" Олександра Захарченка бойовики оголосили про намір провести "вибори" 11 листопада 2018 року. Українська сторона засудила цю ідею.

Спікер Європейської служби зовнішніх зв’язків Майя Косьянчич заявила, що, як вважають у ЄС, заплановані на 11 листопада "вибори" суперечать Мінським угодам. США закликали РФ відмовитися від ідеї проведення "виборів" на окупованому Донбасі.

Російська сторона заявила на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську 6 листопада, що має намір визнати результати "виборів" на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі контактної групи Ірина Геращенко.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-gritsak-mistifikatsija-legitimnosti-viboriv-v-ordlo-duzhe-potribna-dlja-p-jatoji-koloni-rosiji-v-ukrajini-492163.html”

Актуально

Резонанс

Теги