728 x 90

Як живе одеський іподром ? Сучасний розвиток кінного спорту


Йду нещодавно неподалік від іподрому, раптом чую:
-Мамо, а це іподром ?
-Так, він уже давно не працює.
Більшість одеситів навіть не здогадуються про його існування. Кого не спитаєш, то вони й гадки не мають про саме існування іподрому. Так-от, давно забуте майже всіма місце ще існує. Більше того, іподром «працює» (дивлячись, що розуміти під цим словом).Ви навіть і не здогадуєтесь, наскільки активно живе іподром, на якому й досі займаються таким рідкісним видом спорту як кінний. Інша річ, що його популярність сьогодні затьмарила купа кінних клубів (якщо зацікавило щось у цій сфері, то зверніться до довідкових служб і дізнайтесь телефонні номери кінних клубів, а на іподром доведеться прийти) .
Саме на іподромі можна зазирнути в інший світ, звільнитися від міського життя. Для початку, варто відвідати це місце. Гадаю, виникнуть якісь бажання.
Якщо ви вирішите зайнятися кінним спортом, то на іподромі є професійні тренери, які допоможуть розібратися початківцям. Вам підбирають коня, якого ви «орендуєте», наприклад, на годину. Це називається прокатом. Так починається процес навчання їзди верхи. Звісно, якщо хотіти чомусь навчитись, то така процедура мусить бути постійною (мінімум 2 рази на тиждень).
А якщо ж виникне бажання просто проїхати верхи, іншим словом кататись, то таке теж можливо. Таку забаганку цілком можливо здійснити. Але «кататись» та «їздити» — два різних поняття. Так пояснюють тутешні власники коней та тренери. Заняття кінним спортом справа серйозна, яка вимагає витримки та мужності. Вчитись цьому треба роками, тим більш, що кінний спорт має багато підрозділів.
Коштує таке задоволення дорого. Скільки точно треба дізнаватись уже на місці, адже в різних конюшнях усе по-різному. Щоб не збрехати, так це приблизно від 80-ти гривень і вище за годину перебування верхи. Нічим не можна замінити час, проведений верхи. Практика в кінному спорті – найдорожче для вершника. Тут він використовує максимум знань.
Більшість коней на іподромі вже мають своїх хазяїв, але далеко не всі хочуть віддавати їх у прокат. Інна Кононова студентка факультету ветеринарної медицини. Прийшла дівчина на іподром 4 роки тому з метою просто подивитись, ніяких намірів не мала. Починала саме з прокату. «Орендувала» коня під керівництвом тренера. Поступово навчалась мистецтву їздити верхи. А зараз уже має свого коня. Каже, що доводиться нелегко, але байдуже, коли отримуєш від цього задоволення. На іподромі вона кожного дня продовжує опановувати мистецтво їздити верхи. Свого Сорента вона любить понад усе. «Ніколи не думала, що це стане частиною мого життя»,- зізнається дівчина. Снарядження коштує також дорого, його, до речі, не так легко дістати, для цього існують спеціальні магазини. Але Інні вдається і це.

Змагання на іподромі також бувають. Найчастіше це змагання з конкуру (подолання бар’єрів штучного набору). Дізнатися про них можна тільки тут.
А нещодавно (навесні 2010 року) на іподромі сталася пожежа. Її ліквідували дві пожежні команди. Коли горіла адміністративна будівля іподрому, тоді в кілометрі від неї знаходилось 100 коней. На щастя, ніхто не постраждав. Але чи це випадковість ? Постраждала частина глядацьких трибун. Останнім часом взагалі ходять чутки про знесення іподрому. Тутешні мешканці кажуть, що поки що все спокійно. Іподром усе іще стоїть. Здається, вони готові поборотися за право на існування. Істотно не вистачає підтримки держави. Поки все залишається нерухомим. Іподром використовується як тренувальна база для розвитку кінного спорту, та постійні чутки про знесення не дають спокійно спати деяким людям.Спалені приміщення поступово відремонтовують. Що спричинило такі події останнього часу, точно сказати ніхто не може.Колись цей іподром був української, точніше радянською, перлиною. Його присутність супроводжувалась не тільки потужністю бази для розвитку кінного спорту, а й постійним азартним захопленням збоку громадян, які мріяли стати багатими.
Сьогодні ж, їзда верхи – доволі дороге, але досить реальне бажання. Головне пам’ятати: якими б не були ваші амбіції — справді зайнятися таким видом спорту або просто покататися – це заняття повинно бути приємним для вас і для вашого коня. До того ж, це корисно. Може варто спробувати ? Можливо, я переконала вас, що все-таки треба прогулятись іподромом, звісно, якщо є час. І, до речі, не тільки в Одесі.


Актуально

Резонанс

Теги