728 x 90

Кремль не очікує "проривних рішень" від зустрічі Путіна і Лукашенка – Пєсков

Лукашенко знову прибув до Путіна у Москву

Кремль розглядає чергові переговори президентів РФ і Білорусі Володимира Путіна та Олександра Лукашенка як крок союзницьких відносин. Про це 29 грудня, коментуючи зустріч двох глав держав, заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, інформує УНІАН.

"Власне, успіхом буде ще один крок у бік розвитку наших союзницьких відносин. Це шлях довгий. Тут навряд чи [доводиться] очікувати якихось проривних рішень, тому що це досить складна субстанція. Окрім того, є питання, які, скажімо, менш масштабні, але не менш важливі для кожної зі сторін, тому президенти будуть порушувати ці питання", – сказав він.

За словами спікера Кремля, "про якесь приєднання не йдеться".

"Це, радше, рух назустріч один одному, це не рух в один бік", – підкреслив Пєсков.

Він зазначив, що прес-конференції Путіна і Лукашенка за підсумками переговорів не заплановано.

25 грудня президенти РФ і Білорусі спілкувалися майже чотири години.

Під час переговорів Путін і Лукашенко домовилися про ще одну зустріч до Нового року.

28 грудня, анонсуючи зустріч у Москві, речник Кремля Дмитро Пєсков уточнив, що президенти обговорять фінансові питання, а також "як бути з договором 1999 року" про створення Союзної держави.

Договір про створення Союзної держави Росії і Білорусі було підписано 1999 року. Цілями цього утворення, як зазначено в документі, є створення єдиного економічного простору, проведення погодженої зовнішньої політики і політики в галузі оборони, формування єдиної правової системи тощо.

Відносини між Росією і Білоруссю загострилися 2017 року, коли Росія в односторонньому порядку запровадила прикордонний режим із Білоруссю. "Існують міждержавні договори та угоди, й один якийсь міністр, нехай навіть сильний, фсбешник та інше, одним розчерком пера поставив хрест на всіх домовленостях", – так у лютому 2017-го прокоментував рішення російської сторони Лукашенко.

Водночас президент Білорусі стверджував, що із президентом Росії вони обговорюють різні питання, "як рідні люди", але Білорусь "ніколи не стане васалом жодної країни".

У вересні 2018 року в Сочі відбулися закриті переговори між президентами й урядами Росії та Білорусі. За даними ЗМІ, російське керівництво вимагало від Білорусі створити російську військову базу в обмін на продовження економічної допомоги. Білорусь відмовилася від цієї ідеї. "Ми її не розміщуємо, тому що вона тут не потрібна", – сказав Лукашенко.

15 грудня видання "Наша Ніва" повідомило, що президент Білорусі Олександр Лукашенко провів нараду з вищим керівництвом країни, присвячену тиску Росії і питанням незалежності держави.

16 грудня прес-секретар Лукашенка Наталія Ейсмонт зазначила, що президент Білорусі не проводив наради на тему незалежності країни.

17 грудня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що питання про об’єднання Росії і Білорусі в єдину державу не стоїть на порядку денному.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-kreml-ne-ochikuje-prorivnih-rishen-vid-zustrichi-putina-i-lukashenka-piskiv-619269.html”

Актуально

Резонанс

Теги