728 x 90

Лукашенко не буде захищати незалежність Білорусі. За свистком він біжить у Кремль, висиджуючи там на мішках картоплі – білоруський опозиціонер Санніков

Санніков: Просто соромно у 21 столітті спостерігати за метушнею двох феодалів

Білоруський президент Олександр Лукашенко має потребу в зовнішньому фінансуванні, тому готовий продавати Білорусь президенту РФ Володимиру Путіну і не буде відстоювати незалежність своєї країни. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив координатор громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Андрій Санніков.

"Лукашенко та Путін сидять і домовляються, імовірно, про долю Білорусі. Ніхто нічого не знає. У нормальних країнах таке неможливе. І сподіваюся, в Україні зокрема. По суті, зустрілися двоє злочинців, двоє нелегітимних у своїх країнах президентів. Лукашенко без грошей – він заліз у таку фінансову яму, що сам видертися звідти вже не може. Спроби розвести ідіотів із Заходу провалилися, тому залишається єдиний звичний варіант – продавати Білорусь Путіну. Чим, власне, Лукашенко успішно займається вже понад 20 років. Російське керівництво дає йому зрозуміти, що може дати грошей, але натомість хоче отримати все, що тільки побажає. У Білорусі залишилася ще стратегічна власність, низка виробництв – хімічна промисловість, нафтопереробний завод, що працює якраз на російській нафті. Просто соромно у 21 столітті спостерігати за метушнею двох феодалів", – зазначив Санніков.

Він уважає, що російська пропаганда активніше працюватиме проти Білорусі.

"Повзуча анексія Білорусі з боку РФ уже давно відбувається. Найяскравіший показник – білоруську територію надають для військових навчань збройним силам Росії. Думаю, зараз буде посилюватися кремлівська пропаганда проти Білорусі як незалежної держави. Тобто за дружбу з "братньою" Росією. "Зелені чоловічки" Путіну тут не знадобляться. Але його зупиняє один факт: він може дістати перехід війни з України на територію Білорусі. Путін знає, що білоруські добровольці воюють за Україну на Донбасі. І точно так само українці можуть підтримати білорусів у їхній боротьбі за незалежність своєї країни", – сказав співрозмовник.

За його словами, для Білорусі важливі результати майбутніх виборів в Україні.

"Лукашенко намагається домогтися підтримки від певних груп, але це у нього навряд чи вийде. Він не гарант незалежності і соціального стану – причому не тільки населення загалом, а навіть своїх підгодованих бізнесменів. Його позиції вкрай слабкі. І словам Лукашенка довіри немає. Він озвучував такі гасла: мовляв, ви що, хочете, як в Україні? Так, хочемо! За свободу треба боротися. Ми бачимо, що Лукашенко не буде захищати незалежність Білорусі. За свистком він біжить у Кремль, висиджуючи там на мішках картоплі. Звісно, я з оптимізмом дивлюся в майбутнє – Білорусь буде вільною, європейською країною. Але 2019 рік покаже, як розвиватимуться найближчі події. Зокрема, для Білорусі вкрай важливі результати виборів в Україні. Зрозумійте, ми найближчі союзники одне для одного", – резюмував Санніков.

Протягом останнього тижня в Москві двічі відбувалися переговори Лукашенка і президента РФ Володимира Путіна щодо питань функціонування Союзної держави Росії та Білорусі.

У 1999 році було підписано угоду про створення Союзної держави Росії та Білорусі. Цілями цього утворення, як ідеться в документі, є створення єдиного економічного простору, проведення узгодженої зовнішньої політики і політики в галузі оборони, формування єдиної правової системи тощо.

У вересні 2018 року в Сочі відбулися закриті переговори між президентами й урядами Росії та Білорусі. За даними ЗМІ, російське керівництво вимагало від Білорусі створити російську військову базу в обмін на продовження економічної допомоги. Білорусь відмовляється від цієї ідеї. "Ми її не розміщаємо, бо вона тут не потрібна", – сказав Лукашенко.

15 грудня видання "Наша Ніва" повідомило, що Лукашенко провів нараду з вищим керівництвом країни, присвячену тиску Росії та питанням незалежності держави.

16 грудня прес-секретар Лукашенка Наталія Ейсмонт зазначила, що президент Білорусі не проводив наради на тему незалежності країни.

17 грудня прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що питання про об’єднання Росії та Білорусі в єдину державу не стоїть на порядку денному.

25 грудня в Москві президенти РФ та Білорусі спілкувалися протягом майже чотирьох годин. Під час переговорів Путін і Лукашенко домовилися про ще одну зустріч до Нового року.

28 грудня, анонсуючи зустріч у Москві, Пєсков повідомляв, що президенти обговорять фінансові питання, а також "як бути з угодою 1999 року" про створення Союзної держави.

Лукашенко, прибувши 29 грудня до Москви, сказав: "Ніколи один одному набриднути не зможемо".

У новорічному зверненні Лукашенко заявив про необхідність зміцнити державність Білорусі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-lukashenko-ne-bude-zahishchati-nezalezhnist-bilorusi-po-svistku-vin-bizhit-v-kreml-visidzhujuchi-tam-na-mishkah-kartopli-biloruskij-opozitsioner-sannikov-629628.html”

Актуально

Резонанс

Теги