728 x 90

Кирил назвав ПЦУ об’єднанням угруповань розкольників

Предстоятель РПЦ Кирил назвав новостворену Православну Церкву України об’єднанням двох угруповань розкольників.


Про це він заявив у різдвяному інтерв’ю телеканалу "Росія 1", повідомляє РИА Новости.


"На думку ляльководів і на думку президента України, цей собор повинен був об’єднати всіх і створити єдину для всієї України православну церкву. А що вийшло? А вийшло те, що просто два розкольницькі угруповання об’єдналися", — заявив Кирил.


За його словами, УПЦ МП на чолі з митрополитом Онуфрієм як була, так і залишається "благодатним, духовним організмом" в Україні.

21e a97

Кирил назвав створення ПЦУ безпрецедентним втручанням державної влади в релігійні справи.


"Україна начебто країна, яка прагне до Європи. Країна, яка заявляє про те, що вона поділяє європейські цінності. Але ось однією з дуже важливих цінностей Європи є принцип відділення церкви і релігії від держави", — зазначив він.


"Що ми бачимо? Ми бачимо президента України, який головує на церковному Соборі, який визначає, хто повинен бути на чолі помісної церкви. Який так грубо втручається в церковне життя і не соромиться робити це публічно, що просто все це перетворюється на театр абсурду", — сказав патріарх РПЦ.


Нагадаємо:


  • 15 грудня у Києві відбувся Об’єднавчий Собор Українського Православ’я, де 192 делегати обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України. Того ж дня УПЦ Київського патріархату та УАПЦ увійшли до нової Православної церкви України.
  • 5 січня у Стамбулі відбулося підписання томоса про автокефалію Православної Церкви України. Згодом було оприлюднено повний текст томоса.
  • 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав томос про автокефалію ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.
  • 7 січня томос представлено у Софійському соборі в Києві.


Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2019/01/7/7203158/”

Актуально

Резонанс

Теги