728 x 90

Джемілєв розповів, яке було становище УПЦ КП у Криму до окупації

Джемілєв розповів, яке було становище УПЦ КП у Криму до окупації
Джемілєв розповів, яке було становище УПЦ КП у Криму до окупації

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв розповів в інтерв’ю проектові Крим.Реалії, яке було становище Української православної церкви Київського патріархату у Криму до окупації Росією українського півострова навесні 2014 року.

«Навіть за незалежної України, ще до окупації, УПЦ КП перебувала на становищі ізгоя.Митрополит Лазар (митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ (Московського патріархату) – ред.) називав її «єретичною» церквою, і коли створювалося об’єднання з участю всіх конфесій, він категорично відмовився приймати туди УПЦ КП. Тоді, за рішенням Меджлісу, муфтіят Криму (на той час духовне управління кримських мусульман – ред.) теж не увійшов у цю структуру», – розповів кримськотатарський лідер.

При цьому Джемілєв підкреслив, що поки триває окупація півострова, триватимуть переслідування української церкви.

«Зараз Російська православна церква вже не може посилатися на «неканонічність» ПЦУ, але вона створюватиме перешкоди в її діяльності», – сказав він.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/279814-dhemiljev_rozpoviv_jake_bulo_stanovishche_upts_kp_u_krimu_do_okupatsiji”

Актуально

Резонанс

Теги