728 x 90

У Барселоні близько 200 тисяч людей протестували проти суду над каталонськими лідерами

EPA

Демонстранти вимагали відпустити на волю лідерів руху за незалежність Каталонії

EPA


У суботу, 16 лютого, в Барселоні (Іспанія) сотні тисяч людей протестували проти суду над лідерами руху за незалежність Каталонії, який розпочався цього тижня.

Як передає DW, за даними поліції, на вулиці вийшли близько 200 тисяч осіб, тоді як організатори протесту повідомляють про півмільйона учасників.

Демонстранти на чолі з головою каталонського уряду Кімом Торром вимагали відпустити на волю лідерів руху за незалежність Каталонії, яким загрожує до 25 років ув’язнення за організацію референдуму щодо відділення регіону від Іспанії.

Учасники акції несли прапори Каталонії і транспаранти з написами "Свободу політв’язням" і "Самовизначення не є злочином".

Протест проти суду над каталонськими лідерами в Барселоні

16 лютого 2019 року в Барселоні (Іспанія) близько 200 тисяч людей протестували проти суду над лідерами руху за незалежність Каталонії, який розпочався 12 лютого.

EPA

Нагадаймо, суд на 12 колишніми каталонськими членами уряду і лідерами громадських рухів розпочався 12 лютого в Мадриді. Їх звинувачують в заколоті і розтраті державних коштів. Лідерам виступів загрожує від 25 до 16 років в’язниці.

Екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон уникнув арешту і суду, так як втік до Бельгії.

1 жовтня 2017 року в Іспанії вибухнула політична криза після проведення забороненого Мадридом референдуму про незалежність регіону.

У Барселоні почалися зіткнення між прихильниками незалежності і поліцією, Мадрид розпустив місцевий парламент і уряд, запровадивши пряме управління регіоном. США і ЄС підтримали цілісність Іспанії.

У грудні 2017 року відбулися вибори до регіонального парламенту Каталонії, на яких здобули перемогу прихильники відділення від Іспанії.

2 червня 2018 року новий уряд Каталонії на чолі з Кімом Торро прийняв присягу, автоматично закінчивши семимісячний період прямого управління регіоном з Мадрида.

У серпні Мадрид почав прямі переговори з регіональним урядом Торро, але в лютому 2019 року припинив їх.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/u-barseloni-blizko-200-tisyach-lyudey-protestuvali-proti-sudu-nad-katalonskimi-liderami-50006542.html”

Актуально

Резонанс

Теги