728 x 90

Як захиститися від емоційного вигоряння


Термін «Вигорання» ввів американський психіатр Герберт Фрейденберг ще в 1974 році. Вигорілу людину він порівнював зі згорілим будинком – зовні будівля може виглядати цілою, але всередині – повне спустошення.

Дослідники Каліфорнійського університету в Берклі виявили основні причини емоційного вигорання: висока завантаженість, відносини в колективі, контроль.

Виявилося, що при емоційному вигорянні стоншується відділ мозку, що відповідає за когнітивну діяльність. Але крім цього, дослідники знайшли зв’язок з коронарною недостатністю при вигорянні.

Емоційне вигоряння проявляється декількома ознаками: до кінця тижня відчувається виснаження і всі вихідні проходять в ліжку; постійно хочеться шкідливої ​​їжі, щоб заповнити енергію; складно прокинутися; складно протриматися без кави хоча б день.

Що робити для підтримки психологічного здоров’я?

  • Дозволяти собі нічого не робити.
  • Проводити більше часу з близькими людьми.
  • Читати книги про саморозвиток або слухати аудіокниги.
  • Медитувати, практикувати глибоке дихання.
  • Гратися з тваринами.
  • Більше рухатися: спорт, прогулянки, ходити пішки.

Перевірено, що така турбота про себе допомагає не вигоріти при стресовій роботі. Обов’язково повинна бути присутня противага, яка і буде тримати емоційний баланс. Якщо ж є звичка нехтувати власними інтересами заради чогось іншого, організму приноситься більше шкоди, ніж користі.


Джерело статті: “https://variat.com.ua/yak-zaxistitisya-vid-emocijnogo-vigoryannya/”

Актуально

Резонанс

Теги