728 x 90

У С14 заявили про зачистку табору ромів біля залізничного вокзалу в Києві, Денісова просить розслідувати інцидент

Бондар: Зачистка на столичному вокзалі

В організації С14 заявили про зачистку табору ромів біля залізничного вокзалу в Києві. Відповідне відео опублікував у "Фейсбуці" 23 жовтня активіст організації Сергій Бондар.

"Зачистка після циган на столичному вокзалі", – таким підписом він супроводив відео.

На кадрах видно, що співробітники комунальних служб почали прибирати сміття і вимивати підземні переходи після того, як табір розігнали.


https://www.facebook.com/timur1423/videos/1134878430014898/

На цей факт відреагувала уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"23 жовтня ввечері радикально налаштовані особи здійснили напад на табір ромів, який уже тривалий час перебував поруч із Центральним залізничним вокзалом Київ-Пасажирський. Оскільки в цій ситуації вбачаються ознаки дискримінації за національною ознакою щодо ромської меншини, до Головного управління Національної поліції у місті Києві було направлено запит", – ідеться на сайті омбудсмена 25 жовтня.

У запиті Денісова просить розслідувати інцидент.

"Водночас висловлено прохання вжити заходів превентивного характеру з метою попередження вчинення подібних протиправних дій стосовно представників ромської національної меншини", – додали в офісі омбудсмена.

Бондар у відповідь на це повідомлення написав у "Фейсбуці" 25 жовтня, що жодного табору біля вокзалу не було, а роми, які нібито грабують перехожих, живуть на орендованих квартирах.


https://www.facebook.com/timur1423/posts/1135847279918013

21 квітня націоналісти із С14 повідомили, що змусили ромів піти з Лисої гори у Києві. Відео розгрому стоянки виклав у соцмережі координатор С14 Сергій Мазур.

Українська Гельсінська спілка з прав людини та "Amnesty International Україна" закликали розслідувати спалення табору.

25 квітня поліція почала розслідувати інцидент. 10 липня Мазура повідомили про підозру у хуліганстві. 18 липня його помістили під домашній арешт.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/localnews/-u-s14-zajavili-pro-zachisttsi-taboru-romiv-bilja-zaliznichnogo-vokzalu-v-kijevi-denisova-prosit-rozsliduvati-intsident-453437.html”

Актуально

Резонанс

Теги